Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Symboly

  Heraldický register Slovenskej republiky, vedený na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky - odbore archivníctva a spisovej služby na základe štatútu Heraldickej komisie Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, berúc do úvahy, že erbová tvorba je neodmysliteľnou súčasťou európskeho kultúrneho dedičstva a má na Slovensku dávne tradície, ktoré sú hodné pestovania aj v súčasnosti, uvedomujúci si, že odkaz našej mestskej a obecnej heraldiky je príkladom i príkazom, aby heraldická tvorba nepatrila len minulosti, ale ostala súčasťou kvality života a identity miest, obcí a ich obyvateľov, týmto pozdravuje všetkých, ktorí budú čítať túto erbovú listinu a oznamuje im nasledovné: erb obce Erb obce
Heraldický register Slovenskej republiky sa oboznámil so žiadosťou Obecného úradu v Liptovskej Štiavnici o vystavenie erbovej listiny pre obec Liptovská Štiavnica. Heraldický register Slovenskej republiky zobral na vedomie, že heraldická komisia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky kladne posúdila návrh erbu obce Liptovská Štiavnica a dňa 15. marca roku 1999 ho odporučila na prijatie obecným zastupiteľstvom a na zapísanie do Heraldického registra Slovenskej republiky v tejto podobe: v zelenom štíte strieborný latinský kríž, naň nastoknutá zlatá tŕňová koruna.
Heraldický register posúdil žiadosť obce o vystavenie erbovej listiny a po konzultácii s pánom Petrom Kartousom, predsedom Heraldickej komisie v jeho prítomnosti, ako aj v prítomnosti členov komisie konštatoval, že erb rešpektuje všetky po stáročia zachovávané heraldické pravidlá erbovej tvorby a keďže neexistujú prekážky brániace vystaveniu erbovej listiny, Heraldický register Slovenskej republiky požiadal Heraldický ateliér Imago o jej zhotovenie. Erb obce Liptovská štiavnica, posúdený a odporučený heraldickou komisiou, obísaný v tejto listine a farebne zobrazený v jej strede je zapísaný v Heraldickom registri Slovenskej republiky pod signatúrou L-100/99.
Tento erb, či už vo farebnej, čiernobielej alebo inej podobe obec Liptovská Štiavnica môže používať najmä vo svojej obecnej pečati, a tiež - rešpektujúc staré heraldické zvyklosti - na označenie svojho majetku, hnuteľného a nehnuteľného, ako aj pri všetkých na to vhodných príležitostiach. Ak by si však ktokoľvek iný privlastnil rovnaký erb, ako ten, ktorý je tu opísaný a vyobrazený, má byť podľa starého erbového práva vystavený posmechu a opovrhnutiu.

Dané v Bratislave rukami pána Ladislava Vrteľa, vládneho radcu pre heraldickú tvorbu a člena Medzinárodnej heraldickej akadémie dňa 7. mája 1999.

 

Erb obce Pečať obce
 
Vlajka obce 
Erb obcePečať obceVlajka obce 

Od 1.7.2019 obec Liptovská Štiavnica vyberá za využitie altánku manipulačný poplatok 5,-€/deň

Rezervovať altánok je potrebné na t.č. 044/4352175 – Obecný úrad Liptovská Štiavnica

Poplatok je potrebné zaplatiť najneskôr deň pred rezervovaným termínom, aby ste mali doklad o rezervácii v prípade, že Vám altánok niekto obsadí

Prednostné právo využitia altánku má VŽDY osoba, ktorá má altánok REZERVOVANÝ na určitý deň, na ktorý má doklad!

REZERVÁCIE:

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

Predpoveď počasia

Predpoveď počasia

Vážení spoluobčania, priatelia našej obce!

Predstavujeme Vám našu Knihu obce - Dejiny obce Liptovská Štiavnica II. doplnené vydanie

Knihu je možné zakúpiť na obecnom úrade počas stránkových dní:

Pondelok 7:00-15:00 hod.
Streda 7:00-16:00 hod.
Piatok 7:00-14:00 hod.

Predajná cena knihy 10,- €/1 kus

Tretiu ligu STRED Vám prináša národná lotériová spoločnosť, a.s.

Buď s nami v spojení aj na sociálnych sieťach :)

webygroup
ÚvodÚvodná stránka